Ahşap Kompozit

Kerestelerin veya mobilyaların yapımı esnasında açığa önemli miktarda ahşap parçacıkları ve talaş çıkmaktadır. Bunlar belli miktarda polimer karışımla özel proseslere tabi tutulurlar. Böylece hem ahşabın hem de plastiğin artı özellikleri tek maddede ortaya çıkartılarak, tamamı geri dönüşümlü ve üstün nitelikli Demart Ahşap kompozit ürünler elde edilir. 
Demart Ahşap kompozit ürünler deck, pergola, cephe, çiçeklik, çit ve bahçe mobilyalarıdır. Ürünlerimizin genel özelliklerini şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  •   Tüm hava koşullarına uyumludur. Demart ahşap kompozit ürünleri her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. Ani sıcaklık değişimlerinde dahi hiçbir sorun çıkarmadan fiziksel özelliklerini korur.
  •    Çatlama ve kıymıklanmaya karşı garantilidir. Kompozit deck profilleri çocuklarınız ve sevdikleriniz için güvenli bir yüzey sağlar. Paslı vida uçları veya ayağınıza batan kıymıklar için endişelenmenize gerek kalmaz.
 
  •    Kaymaz Yüzey. Yüksek kalitedeki ahşap parçacıkları ve özel yüzey işlemleri ile Demart Ahşap kompozit deck sistemleri teraslarda, havuz kenarlarında, marinalarda ve tüm ıslak mekanlarda güvenli ve kaymaz bir yüzey sağlar.
 
  •   Kolay temizlik. Demart Ahşap kompozit ürünlerini temizlemek için tavsiyemiz sadece yüksek basınçlı sudur. Toz ve kirler kompozit ürünlerimize derinlemesine nüfuz edemez. Orijinal yüzey kalitesini elde etmek için tek yapmanız gereken çelik telli bir fırça ile profil yüzeyini fırçalamaktır.
 
  • Gizli klips sistemi. İster paslanmaz çelik ister galvaniz olsun gizli klips sistemi sayesinde Demart Ahşap kompozit deck uygulamaları sağlam, hızlı, pratik ve ideal bir çözümdür. Bu sistem aynı zamanda istediğiniz profili hiçbir zarar vermeden değiştirmenize de olanak sağlar.
 
  •  Yüksek bakım maliyetlerinden tasarruf sağlar. Artık yüksek maliyetli ultraviyole korumalarına, cilalara, kimyasal koruyuculara para ödemenize gerek yok. Ayrıca işçilik maliyetlerinden de kurtulacaksınız.
 
  • Çevreyi korur. Dış mekan uygulamalarında kullanılan orman ürünleri verimsiz ve ölçüsüz doğal kaynak tüketimine neden olur. Ağaç endüstrisinin atıkları kullanılarak katma değerli bir ürüne dönüştüğü Demart Ahşap kompozit ürünler %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Üretim prosesinde kullanılan su tamamen kapalı sistem olarak çalışmaktadır ve herhangi bir çevresel atık ortaya çıkmaz.